Małgorzata Lewkowska

Kim jestem ?

Jestem nauczycielem języka angielskiego od ponad 20 lat, absolwentką dwóch kierunków na Uniwersytecie Białymstoku: pedagogiki i psychologii oraz filologii angielskiej, trenerem języka angielskiego, coachem językowym i trenerką pracującą w nurcie NeuroLanguage®
Moja historia z językiem angielskim zaczęła się kiedy byłam nastolatką a w radio słyszałam amerykańskie i angielskie piosenki, które chciałam zrozumieć, a serial „Beverly Hills 90210” zainspirował mnie jeszcze bardziej do nauki. Formalną naukę języka angielskiego rozpoczęłam w pierwszej klasie licealnej, kiedy to niesamowita nauczycielka, pani Agnieszka sprawiła, że zakochałam się w nim. Właśnie wtedy postanowiłam, że nauczę się go skutecznie. Wiele godzin pracy nad „ostrzeniem ucha” z wykorzystaniem nagrań na kasetach magnetofonowych, czytaniem ze zrozumieniem i wykorzystywanie każdej okazji do rozmowy w moim ukochanym języku doprowadziły mnie do podjęcia decyzji o studiach lingwistycznych.

czym się zajmuję?

Już podczas studiów zaczęłam pracować w jednej ze szkół językowych w Białymstoku i czułam, że to jest to, co chcę robić w życiu. Nauczanie języka było jak odkrywanie części nowego świata dla moich uczniów. Ich rozwój językowy cieszył mnie i motywował do dalszego samorozwoju. Nieustannie poszerzam swoje kompetencje jako nauczyciel i przedsiębiorca. Gdy w roku 2015 założyłam szkołę językową pod marką English Time w Białymstoku, chciałam stworzyć miejsce, w którym każdy uczeń mógłby rozwijać swoje kompetencje językowe na najwyższym poziomie. To był powód, dla którego opracowałam własne, autorskie pomoce dydaktyczne, które wzbogacają naukę języka i pobudzają wyobraźnie lingwistyczną uczniów. Praca ta zaowocowała stworzeniem autorskiego programu Maggie&Kids, który jest dedykowany dzieciom w wieku 5-9 lat. Program ten to rezultat wieloletniej pracy z dziećmi, tworzenia własnych, autorskich pomocy dydaktycznych i ćwiczeń ruchowych, które wspierają kreatywną naukę w ruchu.

Od kilku lat pracuję intensywnie nad programem nauczania dorosłych w mojej szkole, który zakłada przełamanie bariery językowej, uwolnienie myślenia w tym języku oraz efektywną komunikację w życiu prywatnym i biznesie. Założenia te realizuję w ramach coachingu językowego. Dorosły uczeń już dawno „wyszedł” z ławki szkolnej i metody tradycyjne po prostu do niego nie przemawiają. Co więcej, chce uniknąć „tradycyjnego” podejścia do edukacji. Według współczesnej andragogiki, subdyscypliny pedagogiki zajmującej się kształceniem dorosłych, metody wykorzystywane w procesie nauczania należy dostosować do potrzeb konkretnego ucznia a NIE ucznia do metody. Coaching językowy bazuje na samokontroli, samokierowaniu oraz doświadczeniu osoby uczącej się, a więc na podstawach andragogiki. Powiązanie doświadczeń z ciekawą tematyką zajęć w atmosferze aktywnego współtworzenia programu kursu, aktywnego słuchania, zadawania pytań i świadomości jak ważna jest wiedza o funkcjonowaniu mózgu, motywacji w procesie zdobywania wiedzy a także tego jak reaguje, jak zmienia się i jak uczy się ludzki mózg jest podstawą coachingu językowego w nurcie NeuroLanguage® Od czerwca 2023 jestem coachem językowym NeuroLanguage® Coach certyfikowanym przez Efficient Language Coaching i akredytowanym przez ICF (International Coach Federation).

„NeuroLanguage Coaching” to sprawny i skuteczny proces przekazu wiedzy językowej i umiejętności pomiędzy Coach’em Językowym a Coachee. Osiągnięcie trwałej skuteczości procesu jest możliwe dzięki ciągłemu stosowaniu coachingu opartego na naturalnych zdolnościach mózgu, zasad coachingowych oraz czerpaniu z wyników badań z dziedziny neuronauki.” (®2012, Rachel Paling). Więcej przeczytasz TUTAJ

Platforma to ponad 40 lekcji wideo, plików audio, zeszyt z wyrażeniami z każdej lekcji oraz testami online. To miejsce, gdzie każdy „początkujący” dorosły może uczyć się w czasie i miejscu, które jest dla niego dogodne.

Jak ważny jest dla mnie rozwój osobisty?

Rozwój osobisty jest usytuowany wysoko na liście moich priorytetów życiowych. Przez wszystkie lata bycia nauczycielem i przedsiębiorcą szkoliłam się i szkoliłam swoich pracowników. W roku 2022 ukończyłam roczny program szkoleniowy Kamili Rowińskiej Master Business Training. W roku 2023 zdobyłam kwalifikacje i tytuł coacha językowego NeuroLanguage® Coach certyfikowanego przez Efficient Language Coaching oraz akredytowany przez ICF (International Coach Federation).
Konsekwencja i wytrwałe dążenie do celu oraz wizja kreatywnej edukacji to mój motor działania. Moja energia życiowa oraz doświadczenie w prowadzeniu biznesu pozwalają być partnerem dla innych przedsiębiorców w zakresie doradztwa i coachingu językowego oraz biznesowego.
Zapraszam Cię do rozpoczęcia przygody z językiem angielskim w Szkole English Time. Pamiętaj, że „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Frank Smith

Z pozdrowieniami, Małgorzata Lewkowska

Pozostańmy w kontakcie:

Posłuchaj wywiadu ze mną tutaj:

Obejrzyj wywiad o kreatywnej edukacji:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI W SPRAWIE OFERTY

ODPOWIEMY NA PYTANIA I POMOŻEMY DOBRAĆ KURS