Rodzina królewska jest niewątpliwie podstawą kultury Brytyjskiej, występuje w każdym „Gift Shop” na filiżankach, magnesach, pocztówkach czy solniczkach. Ostatnie wydarzenia w rodzinie królewskiej inspirują chyba wszystkie media na świecie do dyskutowania o wielkim weselu księcia Harry’ego i Megan oraz rodzinie królewskiej. Zainspirowałam się i ja widząc w empiku mój ulubiony magazyn do nauczania dorosłych „Business English” z Królową Elżbietą II na okładce, będącą zapowiedzią artykułu głównego tego wydania „The Queen and the business of Monarchy”; do przeczytania którego gorąco Was zachęcam.

Jest to rzeczowy przegląd faktów dotyczących Monarchii z liczbami, kosztami, przepięknym dwustronicowym zdjęciem rodziny królewskiej  oraz ćwiczeniami na przymiotniki jako wkład w aspekt językowy czytelnika. Artykuł obejmuje aż 6 stron – przekrojowego spojrzenia na Monarchię. Warto poczytać i zrobić ćwiczenia językowe.

Jako, że każde wydanie jest warte przeczytania „od deski do deski” – do tego zachęcam również w przypadku innych artykułów, jak historia sukcesu Mrs. Georgette Mosbacher, przegląd najgorszych miejsc pracy w Ameryce (znajdziecie tutaj znane Wam brandy w kontrowersyjnej odsłonie), recenzję Malediwów jako miejsca na wakacyjny wypad, czy nowy na rynku kalifornijskim fast food „IN-N-OUT BURGER” i tajemnica sukcesu tego brandu na rynku. Każdy artykuł ma QR-Code który zawiera link do nagrania audio czytanego tekstu, oraz ćwiczenia leksykalne – słowem – warto przeczytać wszystkie artykuły w tym wydaniu.

A ponieważ zbliża się dzień mamy – ten magazyn wart jest prenumeraty 🙂

Zaczytana, Małgorzata Lewkowska