Wakacje, urlopy, lato to świetny czas na trening fitness wspomagający mięśnie… Twej twarzy w kierunku nauki języka angielskiego. Proponuję Angielski Fitness letnią porą. Najważniejsza jest regularność wykonywania ćwiczeń, bo to zapewnia utrwalenie już zdobytych umiejętności. Niestety ponieważ nic samo się nie zrobi – musicie ćwiczyć, bo przecież brzuch „Chodakowskiej” też sam się nie zrobił, prawda?

Od czego zacząć wakacyjny fitness?

Pierwsze rozwiązanie jest mało wysiłkowe. We wcześniej napisanym artykule Fitness na kanapie polecałam trzy kroki do samodzielnej nauki – warto przeczytać i chwycić kilka wskazówek. Etap ten jest zupełnie bezwysiłkowy i pobudza odpowiednie partie mózgu odpowiedzialne min za motywację do dalszej nauki.

Kolejnym etapem przyzwyczajającym mózg i mięśnie odpowiedzialne za produkcję jest etap ćwiczeń ze zrozumieniem.

Zaczynamy trening!

Każdego dnia przeczytaj wiadomości w języku angielskim np tutaj: BBC News. Jest to strona na której znajdziecie wiadomości z różnych krajów, video, artykuły popularno-naukowe, psychologiczne – słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Po solidnej dawce czytania, czas na słuchanie podczas którego możesz robić naprawdę wszystko, biegać, ćwiczyć czy wybierać garderobę na dany dzień. Na stronie BBC Radio znajdziecie ciekawe audycje, zróżnicowane tematycznie. Istna kopalnia dla zasłuchanych!

Jesteś wciąż w ruchu, a może w podróży na wakacjach? Na takie okoliczności polecam darmową aplikację „Angielski – ucz się języka”, która tłumaczy słowa, ćwiczysz wymowę oraz słownictwo w zdaniach. Znajdziesz tutaj lekcje na słownictwo, gramatykę, możesz też dodawać swoje słówka, tworzyć lekcje czy zapisywać notatki. Dostępna w sklepie Play.

Moim niedawnym odkryciem jest strona z dostępną aplikacją mobilną na androida Słówka online.

Możesz zalogować się za darmo i korzystać z zasobów strony i aplikacji. Możesz też tworzyć własne słówka, udostępniać je innym użytkownikom, robić powtórki oraz testy sprawdzające zdobytą wiedzę. Dostępne są: język angielski, włoski, niemiecki, hiszpański. Prosta obsługa strony i aplikacji ułatwią naukę.

Ćwiczenia utrwalające – etap REALITY

Niezawodnym narzędziem będącym zarazem absolutnym hitem wśród wszystkich grup wiekowych jest internetowa wypożyczalnia video Netflix, będąca kopalnią filmów, seriali i programów dosłownie dla każdego. Jest to zarazem świetny etap końcowy po którym jesteś już motywacyjnie i językowo gotów na spotkanie ze swoim zupełnie nie wirtualnym przewodnikiem – nauczycielem. Nauka z lektorem jest zawsze potrzebną interakcją. Akademia English Time przygotowała specjalną ofertę dla uczniów dorosłych, która uwzględnia szybkie tempo oraz oszczędność czasu. Jeśli jesteś uczniem nastoletnim – mamy też kursy dla Ciebie, dynamiczne, w pełni technologiczne i kreatywne. To Ty decydujesz czego potrzebujesz, nauczyciel Cię prowadzi przez kręte drogi angielskiej gramatyki, dynamicznego słownictwa czy technologicznego świata wirtualnej nauki.

Gotowi na wysiłek?

Autor: Małgorzata Lewkowska