Małgorzata Lewkowska

Kim jestem?

Jestem nauczycielem języka angielskiego od 20 lat, absolwentką dwóch kierunków na Uniwersytecie Białymstoku: Pedagogiki i Psychologii oraz Filologii Angielskiej, trenerem języka angielskiego, coachem językowym, prelegentką na wydarzeniach edukacyjnych w Polsce oraz autorką licznych artykułów w prasie branżowej.

Moja historia z językiem angielskim zaczęła się w pierwszej klasie licealnej, kiedy to po raz pierwszy zetknęłam się z językiem angielskim i zakochałam się w nim. Właśnie wtedy postanowiłam, że nauczę się go skutecznie. Wiele godzin pracy nad „ostrzeniem ucha” z wykorzystaniem nagrań na kasetach magnetofonowych, ćwiczeniach czytania ze zrozumieniem i wykorzystywania każdej okazji do rozmowy w moim ukochanym języku doprowadziły mnie do podjęcia decyzji o studiach lingwistycznych w momencie w którym czułam, ze jestem na to gotowa.

Czym się zajmuję?

Już podczas studiów zaczęłam pracować w jednej ze szkół językowych w Białymstoku i czułam, że to jest „to” co chcę robić w życiu. Nauczanie języka było jak odkrywanie części nowego świata dla moich uczniów. Ich rozwój językowy cieszył mnie i motywował do dalszego samorozwoju. Nieustannie poszerzam swoje kompetencje jako nauczyciel i przedsiębiorca, ponieważ gdy w roku 2015 założyłam szkołę językową pod marką English Time w Białymstoku, chciałam stworzyć miejsce, w którym każdy uczeń mógłby rozwijać swoje kompetencje językowe na najwyższym poziomie. Dlatego postanowiłam pracować nad własnymi, autorskimi pomocami dydaktycznymi, które wzbogacają naukę języka i pobudzają wyobraźnie lingwistyczną uczniów. Praca w środowisku zaawansowanych technologii, inspisujących materiałów wideo, audio i VR to mój żywioł.

Od kilku lat pracuję intensywnie nad programem nauczania dorosłych w mojej szkole, który zakłada przełamanie bariery językowej, uwolnienie myślenia w tym języku oraz efektywną komunikację w życiu prywatnym i biznesie. Założenia te realizuję w ramach coachingu językowego. Dorosły uczeń już dawno „wyszedł” z ławki szkolnej i metody tradycyjne po prostu do niego nie przemawiają. Co więcej, chce uniknąć „tradycyjnego” podejścia do edukacji. Według współczesnej andragogiki, subdyscypliny pedagogiki zajmującej się kształceniem dorosłych, metody wykorzystywane w procesie nauczania należy dostosować do potrzeb konkretnego ucznia a NIE ucznia do metody. Coaching językowy bazuje na samokontroli, samokierowaniu oraz doświadczeniu osoby uczącej się, a więc na podstawach andragogiki. Powiązanie doświadczeń z ciekawą tematyką zajęć w atmosferze aktywnego współtworzenia programu kursu, aktywnego słuchania, zadawania pytań i ukierunkowania na właściwe rozwiązania w nauczaniu języka jest zadaniem Coacha. Z myślą o dorosłym uczniu, tym „wiecznie początkującym”, w roku 2019 stworzyłam platformę do nauki języka angielskiego online pod marką English Time online

Platforma to ponad 40 lekcji wideo, plików audio, zeszyt z wyrażeniami z każdej lekcji oraz testami online. To miejsce, gdzie każdy „początkujący” dorosły może uczyć się w czasie i miejscu, które jest dla niego dogodne.

Jak ważny jest dla mnie rozwój osobisty?

Rozwój osobisty jest usytuowany wysoko na liście moich priorytetów życiowych. Przez wszystkie lata bycia nauczycielem i przedsiębiorcą szkoliłam się i szkoliłam swoich pracowników. Obecnie jestem uczestniczką programu szkoleniowego Kamili Rowińskiej Master Business Training. W roku 2019 zostałam wyróżniona w plebiscycie Lwice Biznesu za odwagę w dążeniu do sukcesu oraz determinację w biznesie. 

Konsekwencja i wytrwałe dążenie do celu oraz wizja kreatywnej edukacji napędzają mój motor działania. Moja energia życiowa oraz doświadczenie w prowadzeniu biznesu pozwalają być partnerem dla innych przedsiębiorców w zakresie doradztwa i coachingu językowego oraz biznesowego. Zapraszam Cię do rozpoczęcia przygody z językiem angielskim w Szkole English Time. Pamiętaj, że „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Frank Smith

Z pozdrowieniami, Małgorzata Lewkowska

Pozostańmy w kontakcie:

Posłuchaj wywiadu ze mną tutaj:

Obejrzyj wywiad o kreatywnej edukacji:

TOP